Smučarski klub "Niš"
O NAMA VESTI TAKMIČARI SKI ŠKOLA KONTAKT  
SK NIŠ 
VESTI ZA SMUČARE 
SPORTSKE VESTI
TAKMIČARI SK NIŠ
BOJANINE VODE
EVROBALKAN KUP


Home page VESTISportske vestiSki Klub Niš ostvario izuzetne rezultate u sezoni 2011/12
Ski Klub Niš ostvario izuzetne rezultate u sezoni 2011/12
12.04.2012

Takmičari, mladi skijaši SK Niš 13-tog aprila provode svoj poslednji dan na snegu, u okviru sezone 2011/12. Organizacijom završnih treninga na Staroj planini, stručni štab je stavio tačku na izuzetno uspešnu sezonu.

Iako ulazeći sa restruktuiranim takmičarskim pogonom (ubedljivo najmlađim u državi) i stručnim štabom u proteklu sezonu, SK Niš je osvojio ukupno treće mesto u Alpskom Kupu Smučarskog Saveza Srbije 2011/12 (od ukupno 25 klubova čiji su se takmičari našli u konkurenciji u ovoj sezoni).

 Deca SLDeca GSCicib GSFIS SLFIS GSUkupno
BSK (BSK, Beograd)2075298233456603809442
MIK (Midžor, Knjaževac)2320185027831601207233
NIN (SK Niš, Niš)45053527294002404354
KOR (Kopaonik, Raška)1102461997002353
ROB (Rojal, Beograd)5004442149201752253
RTB (Rtanj, Beograd)830820565002215
OSK (Osa, Kragujevac)68465114280901719
SAU (SK Art, Užice)3604485521401401640
MIP (Midžor, Pirot)350364847001561

Tabela: Plasman prvih deset klubova na Alpskom Kupu SSS 2011/12

 

Naš najbolji takmičar, junior Mladen Pešić (1994), pored odbranjene titule prvaka države u slalomu i vicešampiona u veleslalomu, ove godine je ostvario i do sada svoje najbolje rezultate u međunarodnoj konkurenciji - 69 FIS bodova u slalomu, i 90 u veleslalomu. Ovim bodovima se nametnuo kao jedan od najboljih juniora u regionu.

Mladen je svojim rezultatima zaslužio i poziv na učešće u radu međunarodnog trening kampa Svetske smučarske federacije (FIS).

Čast kluba u starijim kategorijama na prvenstvu države su uspešno branili i kadetkinja Milica Mitić (1996), dvostrukom titulom šampiona države i junior Nenad Marjanović (1994) sa osvojenom bronzanom medaljom u veleslalomu.

Našim najupornijim i najveselijim takmičarima ove sezone, cicibanima (deca rođena 2004-2001 god.) je zamalo izmakla titula vicešampiona države.

Na dvanaest veleslalomskih trka, koje su ove godine organizovane na Mokroj gori, Torniku, Crnom vrhu, Kopaoniku i u Zaječaru, Petra Veljković (rođ. 2001) je sa 8 zlatnih medalja potvrdila dominaciju u ovoj kategoriji i vanserijski talenat u koji ćemo se svi uveriti na nekim od narednih Zimskih olimpijskih igara.

 

Pored nje, na postolju su se ove godine našli i Đorđe Džunić (2003), sa jednom zlatnom, dve srebrne i četiri bronzane medalje, Nina Zdravković (2001, četiri bronzane medalje), Dunja Radivojević (2002, jedna srebrna i jedna bronzana medalja), Nikolina Dragoljević (2004, dve bronzane medalje) i Đorđe Savić (2001, jedna bronzana medalja).

Odlične plasmane i fantastičan napredak su ove godine ostvarili i Natalija Pešić (2002), Nikola Sinđelić (2002), Andrija Nikolić (2001), Petar Bogdanović (2001), Jovana Trajković (2002), Una Stojanović (2004), Iva Stojanović (2004), Ognjen Krstić (2004), Petar Korunović (2002) i Matija Zdravković (2004).

Iako malobrojna, i naša dečija ekipa (deca rođena 2000-1997 god.) je pokazala zavidan napredak. Petar Jovanović (1999) je osvojio jednu zlatnu i jednu bronzanu medalju u slalomu. Đorđe Jovanović (1997) se na postolju našao tri puta, sa dve srebrne medalje u slalomu i jednom u veleslalomu. Na njena dva jedina nastupa u veleslalomu ove sezone, Teodori Dragoljević (1999) je postolje izmaklo za delić sekunde (dva četvrta mesta). Ove sezone su bodove još osvajali i Marija Krstić (2000), Olga Radovanović (1999) i Pavle Radovanović (1997).





Sportske vesti
Mladen Pešić - prvi nišlija na Svetskom prvenstvu u skijanju
Sjajni rezultati niških skijaša u Hrvatskoj
Nišlije najbržžže i na Besnoj kobili
Nikolina donela zlato sa Mokre gore
Cicibani SK Niš, najbolji na prvom regionalnom takmičenju na Staroj Planini
Tea donela prve bodove za SK Niš sa Kopaonika
Tradicionalni Race kamp Ski kluba Niš u Banskom

OSTALE VESTI >>


© 2005 Smučarski klub „Niš“. Dom planinara, Tvrđava bb, 18000 Niš. +381(18)515-681. [email protected]