O NAMA VESTI TAKMIČARI SKI ŠKOLA KONTAKT
SPORTSKE VESTI
TAKMIČARI SK NIŠ
BOJANINE VODE
EVROBALKAN KUP

Home page VESTISportske vestiTri zlata, dva srebra i jedna bronza za SK Niš na Kupu Midžor, na Staroj planini
15.07.2010

Takmičenje je održano u veleslalomu i to u kategorijama pahuljica, cicibana i mlađih pionira. Nastupio je 61 takmičar iz svih klubova koji učestvuju u radu Smučarskog saveza Jugoistočne Srbije. SK Niš je predstavljalo 17 smučara iz svih kategorija, osim pahuljica i mlađih devojčica.

U kategoriji mlađih cicibanki je nastupilo 13 devojčica, a trku završilo njih sedam. Nina Zdravković je osvojila srebrnu medalju, a Staša Pavlović - bronzanu. Plasmane su ostvarile i Mila Kocić (5), Natalija Simonović (6) i Dunja Radivojević (7). Na žalost, Petra Veljković je odustala, dok je Natalija Pešić - diskvalifikovana. U kategoriji mlađih cicibana, nastupilo je 15 dečaka, a trku je završilo njih 13. Petar Bogdanović je osvojio bronzanu medalju, dok su plasmane ostvarili i Nikola Sinđelić (10) i Andrija Nikolić (13). Jedan od naših favorita za medalju u ovoj kategoriji, Đorđe Savić je diskvalifikovan.

Dok je u kategoriji starijih cicibanki, Tijani Milentijević izmakla bronzana medalja za samo 8 stotinki, kod starijih cicibana, Rastko Blagojević i Petar Jovanović su ostvarili duplu pobedu SK Niš, osvajanjem zlatne i srebrne medalje.

Uspeh SK Niš je zaokružio Aleksa Đokić, osvajanjem zlatne medalje u kategoriji mlađih dečaka, u konkurenciji 4 takmičara.

Kompletne rezultate pogledajte na ovoj strani.