O NAMA VESTI TAKMIČARI SKI ŠKOLA KONTAKT
BOJANINE VODE
EVROBALKAN KUP

Home page VESTISportske vesti2.4.2006. Održan Alpski Kup
2.4.2006. Održan Alpski Kup
Niški smučari u samom vrhu. Sa ukupno šest osvojenih medalja (jedna zlatna, dve srebrne i jedna bronza) rezervisali su mesto među one najbolje.

Na Kopaoniku 26. marta održan je alpski kup pod nazivom "NIŠ 2006" u organizaciji Smuèarskog kluba "NIŠ". Ovo takmičenje održano je za uzrast dece od 12 do 14 godina u muškoj i ženskoj konkurenciji u disciplini veleslalom. Alpski kup "NIŠ 2006" okupio je 9 ski klubova iz cele Srbije. Sa ukupno šest osvojenih medalja (jedna zlatna, dve srebrne i jedna bronza) niški smučari  rezervisali su mesto meðu one najbolje.

U kategoriji mlađih devojčica zlato je osvojila Veronika Tomić (BSK), srebro Sonja Smiljnić (Smučarski klub "NIŠ") a bronzu Milica Soćanac (KOR). U kategoriji starijih devojčica skoro bez konkurencije bila je Maša Ðokić (Smučarski klub "NIŠ") koja je čak 3 sekunde bila brža od drugoplasirane Jovane Vuckovic (ZLN) dok je treće mesto osvojila, takođe članica Smučarskog kluba "NIŠ", Natalija Mitrović.

U kategoriji mlađih dečaka medalje su osvojili: Sava Nikolić (OSK) zlato, Luka Stevanović (BSK) srebro i Marko Lazić (BSK) bronzu. U kategoriji starijih dečaka, prvi na cilj stigao je Dušan Stevanović (BSK), srebrom se okitio Veljko Zdravković (Smučarski klub "NIŠ")  a bronzu je poneo Vitor Ljubičić (KOB).