O NAMA VESTI TAKMIČARI SKI ŠKOLA KONTAKT
EVROBALKAN KUP

Home page VESTISportske vesti26.3.2006. Završeno prvenstvo SCG za cicibane
26.3.2006. Završeno prvenstvo SCG za cicibane
Od ukupno šest medalja najmlađi niški smučari kući doneli tri

U nedelju 26. marta na Kopaoniku održano je prvenstvo Srbije i Crne Gore za cicibane u disciplini veleslalom. Organizator ove trke bio je Smuèarski klub "NIŠ".

Na ovom takmièenju nastupilo je 77 takmièara iz 12 ski klubova iz Srbije i Crne Gore. Najveæi uspeh postigli su niški takmièari jer su od ukupno 6 medalja, èak 3 doneli kuæi. Najveæi uspeh postigla je Anja Šarac koja je novi šampion države u veleslalomu u najmlaðoj kategoriji. Ona je èak 2 sekunde bila brža od drugoplasirane Amine Stupljanin. Ali nije Anja bila jedina nišlijka na pobednièkom postolju, kao treæeplasirana, trku je završila Lana Grozdanoviæ sa samo jednom stotinkom zaostatka za drugoplasiranom takmièarkom.

Veliko iznenaðenje u muškoj konkurenciji priredio je i Danilo Paunoviæ koji je osvojio bronzanu medalju. Posle Marka Stevoviæa i Ognjena Popoviæa koji su zauzeli prva dva mesta. Ova trka bila je i prilika da se oprobaju i najmaði niški smuèari, van konkurencije, su nastupili: Milica Kovaèeviæ, Danilo Jovanoviæ i Marko Šarac.